79.TOBB Genel Kurulu Gerçekleştirildi

79.TOBB Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Genel Kurul Programları kapsamında gerçekleştirilien programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 365 Oda/Borsa Başkanları, TOBB Delegeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79.Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi.

Genel Kurul Programları kapsamında gerçekleştirilien programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 365 Oda/Borsa Başkanları, TOBB Delegeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı.

Törene, Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı, Meclis Başkanımız Cem Kapitan, TOBB Delegemiz Burak Tokuç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Enes Gören, Hüseyin Sakallı, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz İslam Bektaş, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Salih Yerli, M.Yüksel Çoklar ve Genel Sekreterimiz Kubilay M.Yıldırım katılım sağladılar.

Programda Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı'ya, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarının ardından Hizmet Şeref Belgesi takdim edildi.

Törende konuşlarını gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli iradeye güvenen, ülkemiz için hayal kuran, kendini bu topraklara ait hisseden her bir vatandaşım, bu seçimin tartışmasız kazananıdır." dedi.TOBB'un 79'uncu Genel Kurulu münasebetiyle üyelerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, Genel Kurulun, TOBB, iş dünyası ve ülke için hayırlı olmasını diledi.Erdoğan, kuruluşundan bugüne TOBB çatısı altında emek veren, ebediyete irtihal edenleri de rahmetle yad etti.Birliğin tüm mensuplarını, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine, güçlenmesine yaptıkları katkılar dolayısıyla tebrik eden Erdoğan, TOBB'da delege olarak 10-20-30 yıl ve üzerinde süresini tamamlayanları da kutladı.81 vilayette faaliyet gösteren 365 oda ve borsanın tamamını, 1,8 milyona yaklaşan üyenin hepsini birer "Alperen" olarak gördüklerini belirten Erdoğan, "Sizlerin şahsında, büyük ve güçlü Türkiye idealine sahip çıkan TOBB üyelerine, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum." diye konuştu."Türkiye'ye hizmet mücadelemizde bugüne kadar hep sizlerle yol yürüdük. Ne yaptıysak beraber yaptık, sırt sırta vererek beraberce başardık." diyen Erdoğan, demokrasiye yönelik tehditlere de beraber göğüs gerdiklerini dile getirdi.

Konuşmalarını gerçekleştiren TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu; Hisarcıklıoğlu, bugün camiaya en uzun süre hizmet etmiş çalışanlara hizmet şeref belgelerini takdim etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.Türkiye'nin seçim sürecini sükunetle ve suhuletle tamamladığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanım milletimizin teveccühüyle bir seçimden daha başarıyla çıktınız. Seçildikten sonra ilk olarak TOBB'a yaptığınız bu ziyareti, iş dünyasına verdiğiniz önemi göstermesi açısından çok değerli görüyor ve camiamız adına size teşekkür ediyoruz. Önceki 21 yılda olduğu gibi aynı azimle ve inançla çalışmayı sürdüreceğinizi biliyoruz. Reformcu ve icracı vizyonunuzla ülkemize yeni başarılar yaşatacağınıza inanıyoruz. Sizi bir kez daha yürekten tebrik ediyoruz. Seçimlerde milli irade tecelli etti. Milletimiz, ferasetiyle tercihini yaptı. Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, ülkemizi, Cumhuriyet'imizin yeni yüzyılına taşımak üzere görevlendirdi. Artık seçimleri geride bırakma, dengeleri yerine oturtma, daha huzurlu, daha mutlu ve daha müreffeh bir Türkiye için hep birlikte çok çalışma zamanıdır."

Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş hayatından geldiğine, üretim ve ticaretin zorluklarına vakıf olduğuna vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reel sektörden gelmiş biri olarak hep özel sektörün yanında yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Erdoğan'ın saatler süren toplantılarda sektörün sorunlarını dinlediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde iş ve yatırım ortamını kolaylaştıran, iş insanlarının üzerindeki yükleri azaltan pek çok düzenlemenin hayata geçirildiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Tarihi bir başarı elde ettiğimiz yerli ve milli otomobil hayalimiz, yine sizin vizyonunuz ve himayenizde gerçeğe dönüştü." dedi.

Ülkenin daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh olması için üreteceklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, devletin kendilerine vereceği her görevde Türk özel sektörü adına çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

  

Genel Kurul ile ilgili açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı; Meclis Başkanımız Cem Kapitan ve TOBB Delegemiz Burak Tokuç ile 79.TOBB Genel Kuruluna katılım sağladık. TOBB Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ na, Yönetim Kuruluna, ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca yeni dönemde TOBB Yönetim Kuruluna seçilen ve Bursa’mızı temsil edecek olan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum dedi.